foodscience   Witamy na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii!
Menu

20-704 LUBLIN, ul. Skromna 8
tel. +48 81 462 33 74, 462 33 92; fax. +48 81 462 33 76Aktualności

27.03.2017

22 marca 2017 roku Studenckie Koło Naukowe Dietetyków i Przedszkole nr 35 zorganizowały pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin dr Krzysztofa Żuka i JM Rektora UP prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka IV Festiwal Zdrowia Przedszkolaka – Przedszkolacy Lubelszczyzny 2017. Tegoroczna edycja w związku z 700-leciem miasta połączyła wiedzę o prawidłowym żywieniu z historią Lublina, a mottem przewodnim Festiwalu była „Smaczna i zdrowa, lubelska kuchnia wielokulturowa”. W 4 konkursach plastycznych i artystycznych wzięło udział 14 przedszkoli z Lublina, a na gali finałowej w Centrum Kongresowym bawiło się ponad 360 przedszkolaków.

Studenci SKN Dietetyków jak co roku zorganizowali stoiska edukacyjne na których dzieci mogły zapoznać się z piramidą żywienia, nauczyć się wykorzystywać zmysły do rozpoznawania spożywanych produktów, odkryć tajemnice kapusty kiszonej, poznać tajniki wypieku lubelskiego cebularza czy zrobić lubelskie pierogi Św. Jacka. Dzieci miały również okazję zobaczyć jak wyglądała kiedyś kuchnia i jakich przyborów kuchennych używały nasze babcie do gotowania i przyrządzania smakołyków. Wykonane przez dzieci gry wielkoformatowe zostały wykorzystane do zabaw edukacyjnych, a koło fortuny sprawdzało wiedzę najmłodszych o zasadach prawidłowego żywienia i stylu życia.

Reprezentanci 8 przedszkoli wzięli także udział w turnieju sprawdzającym nie tylko wiedzę najmłodszych i ich opiekunów, ale również umiejętności praktyczne, takie jak kiszenie kapusty czy przygotowanie smacznego i kolorowego podwieczorku. Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane do konkursowych zadań, a jury wszystkich nagrodziło tytułem zwycięzcy.

Ostatnią częścią Festiwalu była gala finałowa na scenie Centrum Kongresowego połączona z występami laureatów konkursu artystyczno-wokalnego oraz wręczeniem nagród dla laureatów, wyróżnionych i wszystkich dzieci biorących udział w konkursach. Publiczność oraz zaproszeni goście bardzo dobrze się bawili i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie na jubileuszowym V Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka.

Wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przygotowaniach do Festiwalu, a szczególnie studentom SKN Dietetyków serdecznie dziękuję.

dr Małgorzata Kostecka

opiekun SKN Dietetyków

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


« wstecz