[ MENU DODATKOWE ]



Instytut Biologicznych Podstaw Chorób Zwierząt

20-950 Lublin, ul. Akademicka 12
Dyrektor: prof. dr hab. Andrzej Wernicki, profesor zwyczajny badawczo-dydaktyczny
tel. 81-445-60-32
e-mail: andrzej.wernicki@up.lublin.pl

Jednostki podległe

Profesorowie zwyczajni, profesorowie

  • prof. dr hab. Antonina Sopińska, profesor dydaktyczny, tel. 81-445-67-07
    e-mail: antonina.sopinska@up.lublin.pl / Zakład Chorób Ryb i Biologii
  • prof. dr hab. Krzysztof Tomczuk, profesor badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-86
    e-mail: krzysztof.tomczuk@up.lublin.pl / Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
  • prof. dr hab. Renata Urban-Chmiel, profesor zwyczajny badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-36
    e-mail: renata.urban@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków

Profesorowie uczelni

  • dr hab. Sebastian Gnat, profesor uczelni badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-93
    e-mail: sebastian.gnat@up.lublin.pl / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej
  • dr hab. Leszek Guz, profesor uczelni badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-50
    e-mail: leszek.guz@up.lublin.pl / Zakład Chorób Ryb i Biologii
  • dr hab. Aneta Nowakiewicz, profesor uczelni badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-08
    e-mail: aneta.nowakiewicz@up.lublin.pl / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej
  • dr hab. Andrzej Puchalski, profesor uczelni dydaktyczny, tel. 81-445-69-65
    e-mail: andrzej.puchalski@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków

Adiunkci

  • dr hab. Marta Dec, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-69-65
    e-mail: marta.dec@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • dr Marta Demkowska-Kutrzepa, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-58
    e-mail: marta.demkowska@up.lublin.pl / Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
  • dr hab. Agnieszka Marek, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-80
    e-mail: agnieszka.marek@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • dr Anna Nowaczek, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-69-10
    e-mail: anna.nowaczek@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • dr Krzysztof Puk, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-69-06
    e-mail: krzysztof.puk@up.lublin.pl / Zakład Chorób Ryb i Biologii
  • dr Ewelina Pyzik, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-80
    e-mail: ewelina.pyzik@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • dr Monika Roczeń-Karczmarz, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-58
    e-mail: monika.roczen-karczmarz@up.lublin.pl / Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
  • dr hab. Dagmara Stępień-Pyśniak, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-69-10
    e-mail: dagmara.stepien@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • dr Maria Studzińska, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-66-89
    e-mail: maria.studzinska@up.lublin.pl / Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
  • dr Klaudiusz Szczepaniak, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-69-29
    e-mail: klaudiusz.szczepaniak@up.lublin.pl / Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
  • dr Aleksandra Trościańczyk, adiunkt badawczo-dydaktyczny, tel. 81-445-60-16 / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej

Asystenci

  • mgr inż. Marcelina Osińska, asystent badawczo-dydaktyczny / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej

Pracownicy

  • dr Anna Grochoła, specjalista inżynieryjno-techniczny, tel. 81-445-69-86
    e-mail: anna.grochola@up.lublin.pl / Zakład Chorób Ryb i Biologii
  • mgr inż. Anna Kostruba, starszy specjalista inżynieryjno-techniczny, tel. 81-445-60-14 / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej
  • dr Marta Kowaleczko, specjalista inżynieryjno-techniczny, tel. 81-445-67-38
    e-mail: marta.kowaleczko@up.lublin.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • mgr inż. Beata Pogoda, specjalista inżynieryjno-techniczny, tel. 81-445-60-49 / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej
  • mgr Dagmara Stasiek, starszy technik, tel. 81-445-69-27
    e-mail: dagmara.stasiek@gmail.com / Zakład Parazytologii i Chorób Inwazyjnych
  • mgr inż. Bożena Wawrzkiewicz, specjalista inżynieryjno-techniczny, tel. 81-445-60-43
    e-mail: rudykurczak@tlen.pl / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków

Doktoranci

Profesorowie emerytowani

  • prof. dr hab. Barbara Majer-Dziedzic, profesor emerytowany / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej
  • prof. dr hab. Jerzy Rzedzicki, profesor emerytowany / Zakład Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków
  • prof. dr hab. Grażyna Ziółkowska, profesor emerytowany / Zakład Mikrobiologii Weterynaryjnej