[ MENU DODATKOWE ]


X Lubelski Festiwal Nauki - rok 2013

« wstecz

 

 

Aktualności    |    Komitet organizacyjny

PROGRAM RAMOWY    |     WAŻNE TERMINY

Projekty z naszej uczelni   |     Galeria zdjęć

 

 

Szanowni Państwo,

Nauka jest dziedziną kultury zajmującą się wyjaśnianiem praw rządzących światem, odgrywającą podstawową rolę w funkcjonowaniu społeczeństwa. Tworzy ją umysł człowieka, korzystając z różnego rodzaju pomocy. Zależnie od sposobu jej prezentacji, może być trudna i niedostępna lub łatwa i przyjemna. To drugie oblicze nauki pokazują poświęcone jej festiwale, organizowane od kilkunastu lat w całym kraju przez środowiska uniwersyteckie, we współpracy z innymi instytucjami naukowymi i kulturalnymi. Taki charakter będzie miał również tegoroczny, X Lubelski Festiwal Nauki, którego głównym organizatorem jest Uniwersytet Medyczny, i który odbędzie się w dniach
14 – 20 września 2013 r.

 


Celem festiwali jest promowanie nauki oraz pobudzanie w społeczeństwie chęci zgłębiania wiedzy, co nawiązuje do obowiązującej obecnie zasady kształcenia ustawicznego. Są one adresowane przede wszystkim do młodzieży, ale dotychczasowe doświadczenia pokazują, że biorą w nich udział także osoby starsze, jak również bardzo młode – uczniowie szkół podstawowych i przedszkolacy. 


Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uczestniczy od początku w lubelskich festiwalach nauki, które są najlepszą okazją do przedstawienia tematyki badawczej, realizowanej na poszczególnych Wydziałach Uczelni,  w sposób interesujący i barwny, w bezpośrednim kontakcie z szerokim gronem odbiorców.  Działania te służą promocji Uczelni i przyciągają przyszłych kandydatów na studia. W ubiegłym roku pracownicy i studenci zrealizowali 130 projektów, które cieszyły się bardzo dużym uznaniem. Jestem przekonany, że w tegorocznej edycji festiwalu nasza oferta będzie równie bogata i ciekawa. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w X Lubelskim Festiwalu Nauki.

Prof. dr hab. Andrzej Borowy
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
X LFN w Uniwersytecie Przyrodniczym

 

 

 


 

[ Festiwal Nauki - poszczególne lata ]