studia stacjonarne I i II stopnia
i niestacjonarne I i II stopnia
Ulotka PDF | Plan studiów | Efekty kształcenia
Bezpieczeństwo i higiena pracy to kierunek, na którym student zdobywa wiedzę: ogólną z zakresu nauk technicznych oraz specjalistyczną z zakresu bezpiecze-ństwa i higieny pracy (bhp), w tym obejmującą zagrożenia występujące w procesach technologicznych (pracy) i metody ich eliminowania lub ograniczania, ocenę ryzyka zawodowego, badania wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz zadania i metody pracy służby bhp.
Studia
Studia stacjonarne I stopnia trwają 3,5 roku (7 semestrów), a niestacjonarne 4 lata (8 semestrów). Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera.
Studia stacjonarne II stopnia trwają 1,5 roku - 3 semestry, a niestacjonarne 2 lata - 4 semestry. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra inżyniera.
Przykłady przedmiotów w programie studiów:
Studia I stopnia:
fizjologia pracy i higieny przemysłowej, urządzenia i technologie w przemyśle spożywczym, zarządzanie, techniki wytwarzania, chemia i technologia chemiczna, genetyczne podstawy zachowania ludzi, socjologia.
Studia II stopnia:
zarządzanie jakością i bezpieczeństwem i higieną pracy,podstawy ekologii i zarządzania środowiskiem, projektowanie ergonomiczne, współczesne problemy bezpieczeństwa, przedsiębiorczość
Absolwent
Absolwent może podjąć pracę związaną z ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy - w tym: w służbie bhp u małych, średnich i dużych przedsiębiorców oraz w instytucjach zajmujących się poradnictwem czy upowszechnianiem wiedzy z zakresu bhp oraz organach nadzoru nad warunkami pracy.
Jest przygotowany do pracy w jednostkach badawczych prowadzących, które projektują
i wdrażają rozwiązania techniczne i organizacyjne minimalizujące skutki oddziaływania procesu pracy na człowieka.
Stawiamy na praktykę!
Wizyta studentów kierunku BHP w firmie ALIPLAST
Rekrutacja
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
Przedmiot obowiązkowy: |
1.3 | 2.0 |
Jeden przedmiot do wyboru: |
2.0 | 4.0 |
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł inżynieria lub magistra inżyniera z kierunków pokrewnych.
Dział Organizacji Studiów:
rekrutacja@up.lublin.pl , 81445 66 45,445 68 85
Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
tel. 81 445 66 11, dziekanat.bhz@up.lublin.pl