WET   Witamy na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej!

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
DZIEKANAT tel. 81 528 47 22, PORTIERNIA: bud. A, tel. 81 528 46 26Sekcja Dermatologiczna Koła Medyków Weterynaryjnych

« wstecz

 

Sekcja Dermatologiczna została utworzona w 2009 przez grupę pasjonatów pod przewodnictwem Anny Rozwód przy Zakładzie Diagnostyki i Dermatologii Weterynaryjnej. Opiekunem od tego czasu jest dr n. wet. Piotr Wilkołek. Sekcja prowadzi działalność w programie dwuletnim, obecnie rozpoczęliśmy trzeci cykl spotkań. 

 

Do działalności Sekcji należy przede wszystkim realizowanie idei samokształcenia poprzez przygotowywanie przez studentów i wykładowców wykładów i seminariów zagadnień z zakresu:

  

· Dermatoz bakteryjnych, pasożytniczych, grzybiczych

· Alergologii

· Endokrynologii

· Diagnostyki i terapii

  

Rozmaitych gatunków zwierząt, poczynając od psów i kotów, poprzez zwierzęta gospodarskie sięgając do gryzoni i zajęczaków.

Dodatkowo realizowane są staże kliniczne w Gabinecie Dermatologicznym Interny (obecnie ograniczone) gdzie studenci mają okazję metod diagnostycznych, prowadzenia szczegółowego wywiadu dermatologicznego oraz stosowania terapii tak miejscowej jak i przewlekłej ogólnej. 

 

Spotkania Sekcji odbywają się średnio co 2 tygodnie, zawsze w czwartki o godzinie 18.15. W trzeciej edycji uczestniczy 80 studentów od trzeciego do szóstego roku studiów.

  

Studenci są autorami kilku arktykułów w czasopismach specjalistycznych, wystąpień na konferencjach naukowych oraz organizatorami Sympozjum Dermatologicznego

 

 


Dane kontaktowe:
sekcja.dermatologiczna@wp.pl

 

Facebook.com/sekcja.dermatologiczna

 

Obecne prezydium:
Magdalena Pawlikowska, Grzegorz Kalisz