Biblioteka  

ul. Akademicka 15, 20-950 Lublin
Wypożyczalnia: tel. (81) 445-62-25 | Sekretariat: tel. (81) 445-62-28
e-mail: biblioteka.glowna@up.lublin.pl mapa Lokalizacja
PBN

Profil Autora PBN

« wstecz

 

 

Uprzejmie informujemy, że MNiSW na stronach Konstytucji dla Nauki przypomina o obowiązku posiadania numeru ORCID i umieszczenia na profilu ORCID publikacji dla osób których osiągnięcia będą wykazywane na potrzeby ewaluacji. Obowiązek ten wynika z art. 265 ust. 11 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce:

„Monografie naukowe i artykuły naukowe uwzględnia się w ewaluacji , jeżeli informacje o nich są umieszczone w bazie danych dostępnej za pośrednictwem elektronicznego identyfikatora naukowca zgodnego z międzynarodowymi standardami określonego na podstawie przepisów wydanych na podstawie art. 353 pkt 1. Informacje wprowadzają do bazy danych osoby prowadzące działalność naukową.”
 

Zgodnie z  przepisami, jeśli publikacje danej osoby nie będą umieszczone w systemie ORCID, nie będą brane pod uwagę w procesie ewaluacji.


Więcej informacji dotyczących profilu autora oraz umieszczania publikacji na koncie ORCID znajdą Państwo na stronach pomocy PBN pod linkiem: „PBN 2.0 – Polska Bibliografia Naukowa – moduł PBN Core i Profil Autora”.