Uprzejmie proszę o zapoznanie się z treścią załączonego Komunikatu 2 - XXIII Forum Architektury Krajobrazu, które odbędzie się w dniach 10-11 marca 2021 r.
W imieniu organizatorów składam Państwu serdeczne życzenia spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2021.
Renata Jóźwik
sekretarz XXIII Forum AK
Patronem XXIII Forum Architektury Krajobrazu zostało Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK).
Serdecznie dziekujemy!
Miło nam poinformawać Państwa, iż Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Pan prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, objął XXIII Forum Architektury Krajobrazu patronatem honorowym, gratulując przy tym inicjatywy i życząc powodzenia realizacji.
Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów Forum bardzo dziękujemy za podjęty trud przygotowania zgłoszeń i wyrażenie chęci uczestnictwa w konferencji.
Ze względu na globalną sytuację związaną z wirusem SARS-COV-2, dużą niepewność co do dyspozycyjności uczestników, zdecydowano o przeniesieniu spotkania na początek marca 2021r. Termin marcowy zostanie sprecyzowany w najbliższym czasie. W związku z tym, zgłoszenia na konferencję będą przyjmowane w dalszym ciągu - do końca 2020 r. na zasadach obowiązujących, jak do tej pory.
Mamy nadzieję, że wydłużony czas będzie skutkował jeszcze większą ochotą dyskusji – miejmy nadzieję w lepszej sytuacji zdrowotnej.
Zapraszamy do udziału w XXIII Forum Architektury Krajobrazu!
(uwaga: zmiana terminu) - marzec 2021 r.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w XXIII Forum Architektury Krajobrazu, które odbędzie się w formie zdalnej na platformie cyfrowej Zoom na początku marca 2021 roku. Izolacja, która dotknęła cały świat, w wyniku aktywności wirusa, jest skutkiem postępującej globalizacji. Temat kolejnego XXIII Forum Architektury Krajobrazu – Krajobraz globalny, jest naturalną konsekwencją tej sytuacji i dotyka wszystkich obszarów działania architektów krajobrazu: ludzkiego, bo w oczach mamy krajobrazy z całego świata; przyrody, z jej wędrówką wirusów, bakterii, roślin i zwierząt; techniki, z krajobrazem kształtowanym przez globalne technologie i wypełnionym takąż infrastrukturą; sztuki, z korzeniami stylu wyprowadzonymi spoza Europy. Spróbujmy rozwikłać, co się kryje w haśle tego Forum.
Poprzednie fora architektury krajobrazu zajmowały się: krajobrazem polskim – ochroną i kształtowaniem krajobrazu rodzimego (XIX Forum w Rzeszowie); praktyką zawodową, badaniami naukowymi i dydaktyką w architekturze krajobrazu (XX Forum w Krakowie); wyzwaniami architektury krajobrazu wynikającymi z przyjętych w drugiej dekadzie XXI wieku uwarunkowań prawnych (XXI Forum w Warszawie); trudnymi krajobrazami – konfliktowymi, poddanymi deformacji, pozbawionymi tożsamości (XXII Forum we Wrocławiu).