[ MENU DODATKOWE ]


Relacje z wydarzeń

20.01.2017

 

W dniach 13-14 stycznia 2017 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyło się 4 Międzynarodowe Sympozjum poświęcone nauczaniu języków specjalistycznych zorganizowane przez  ESP SIG IATEFL POLAND oraz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Tematem tegorocznej Konferencji były ‘Strategie nauczania języków specjalistycznych - praktyka w sali wykładowej’(‘Practical Training Strategies in the ESP Classroom’).

 


 


 [ galeria zdjęć ]

 

Konferencję otworzyła Prorektor ds.  Studenckich i Dydaktyki prof. dr hab. Halina Buczkowska. Słowo wstępne wygłosili Vice Prezes IATEFL Poland, Andrzej Obstawski oraz Joanna Rączkiewicz, Kierownik Zespołu Języka Angielskiego i Łaciny SPNJO UP w Lublinie oraz ESP SIG Co-ordinator, IATEFL Poland.


Sesje plenarne uświetnili światowej sławy eksperci zajmujący się nauczaniem języków specjalistycznych, profesor David Little z Trinity College w Dublinie oraz Geoff Tranter z Technical University w Dortmundzie. Przypomnieli, co kryje się pod hasłem języki specjalistyczne, jakie istnieją różnice w nauczaniu języków specjalistycznych na różnych poziomach kompetencji językowych w ramach Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, przekazali swoją wiedzę na temat przygotowania kursów języków specjalistycznych z uwzględnieniem potrzeb dotyczących zarówno treści programów nauczania jak i metodyki nauczania języków obcych.

 

 

 


Prezenterzy z kraju i zagranicy (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Słowenii, Turcji, Egiptu, Polski) dzielili się swoim doświadczeniem dotyczącym efektywnego nauczania języków specjalistycznych, tworzenia programów nauczania przygotowujących do pracy w konkretnym środowisku zawodowym, podkreślali analizę potrzeb, rozpoznanie rynku pracy oraz wymagań pracodawców, przybliżyli możliwości wykorzystania najnowocześniejszych technologii w celu uatrakcyjnienia pracy z tekstami źródłowymi, oraz zaangażowania studentów w proces dydaktyczny.


Sesjom przysłuchiwało się ponad 100 uczestników zgromadzonych w budynku CIW przy ul. Głębokiej 28, oraz spora grupa uczestników online. Dzięki uprzejmości Uniwersytetu Przyrodniczego konferencję można było śledzić w Internecie, co podobnie jak w ubiegłym roku spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.
 

 

 

 

Tekst: Joanna Rączkiewicz, ESP SIG Co-ordinator, IATEFL Poland,

Sławomir Nowikowski, Lublin Region Representative, IATEFL Poland
Fot. Maciej Niedziółka


« wstecz